Jak palić cygara? Pierwszą niezbędną rzeczą jest dobry zakup. Zanim kupisz, upewnij się, czy było przechowywane w odpowiednich warunkach. Najczęściej cygara składuje się, w specjalnym pudełku, zwanym Humidorem. Zrobiony z drewna cedrowego, o specyficznym zapachu. W środku zachowana jest odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. Dzięki temu, cygara nie ulegną zbytniemu wysuszeniu. Tak przechowywane cygaro jest świeże i gotowe do palenia.

Miałem okazje być w takim humidorze . Prawdopodobnie jednym z największych na świecie. Był to ogromny sklep, przesiąknięty zapachem cygar. Na suficie znajdowały się specjalne zraszacze, odpowiedzialne za wilgotność powietrza, co jakiś czas skraplały wodę tworząc orzeźwiającą bryzę. Obsługa paliła cygara, a dym unosił się w pomieszczeniu. Cała ta otoczka tworzyła magiczny klimat tego miejsca.

Cygara nie są popularne w Polsce, jeżeli już się pali cygaro to zazwyczaj na specjalną okazję. Aby poczuć głębię smaku i oddać się całkowicie procesowi, trzeba wypalić całe. Idealnie smakuje z whisky.

Palenie cygara to rodzaj ceremonii, rytuał trwający do momentu wypalenia. Czas jest adekwatny do rozmiaru. Średnio trwa, około jednej godziny. Czas zwalnia, ciało się rozluźnia, umysł w specyficzny sposób dotlenia swoje komórki. Oddajesz się pewnego rodzaju medytacji cygarowej.

jak palić cygara

Jak palić cygara 

Jak palić cygara czyli „palić dla samego palenia”

Czas gdzie jesteś Ty i Cygaro, a reszta rzeczy się nie liczy. Buddyści medytują, oddając się chwili dla samego siebie. Myśli, które są w głowie odchodzą. Pozostaje czysta teraźniejszość. Dobrze jest odnieść ten cytat do podstawowych rzeczy, które robimy na co dzień: jeść dla jedzenia, biegać dla biegania, pływać dla pływania.