Będąc na Florydzie w mieście Melbourne szukałem miejsca, aby skorzystać z internetu, natknąłem się na ogromny napis: Kava Bar. Od razu skojarzyło mi się to z kawiarnią. Upewniłem się tylko, czy mają wi-fi i zamówiłem kawę. Sprzedawca trochę się dziwił moim zamówieniem, ponieważ w tym miejscu wszyscy pili kave przez V. Siedząc w kava bar, zaprzyjaźniłem się z barmanem Erykiem, który przedstawiał mnie każdej osobie, która wchodziła do lokalu. Opowiedziałem mu moją historie, że podróżuje po stanach zjednoczonych i trafiłem do tego miejsca przez przypadek. Zależało mi na znalezieniu noclegu i w pewnym momencie wszystkie osoby w barze, pomagały w poszukiwaniach.  Energia w tym miejscu była tak dobra, że nic innego nie zostało jak spróbować tutejszego specjału.

Kava – to napój pochodzący z Filipin. Z korzenia rośliny o tej samej nazwie. Ma właściwości rozluźniające i poprawia koncentrację. Należy do rodziny medycyny niekonwencjonalnej. Po spożyciu ciało się rozluźnia, a niepotrzebne myśli odchodzą. W Polsce jest wprowadzony na listę środków zabronionych do konsumpcji.

Czas się zatrzymał. Czułem jak ładują mi się akumulatory. To było idealne miejsce na odpoczynek. Przepełnione relaxem, spokojem i pozytywnymi ludźmi. Mieszanką dobrej energii. Miałem wrażenie, że przynależę do wielkiej rodziny. Pełna akceptacja otoczenia tworzyła magię tego miejsca. Wszyscy popijali kave i delektowali się chwilą. Napój dla duszy, która błądzi w oddali. Jak się później okazało jest to jedno z dwóch miejsc na Florydzie, gdzie serwują kave. Dodatkowo w barze można pograć w wszelakiego rodzaju gry (szachy, gry planszowe i olbrzymią jangę)

Ostatecznie nie znalazłem noclegu, Eryk zaproponował mi spanie w swoim domu. Rano zjedliśmy śniadanie z jego żoną i dziećmi. Dał mi prowiant na drogę i podrzucił na autobus.

Kava Bar 1900 Municipal Ln Melbourne Florida 32901